20% nuolaida visai kolekcijai su kodu VASARA

Ekologiški kūdikio drabužiai

Gedmantė

Prabanga ar būtinybė?

Ne paslaptis, kad kūdikio kraitelis gali būti beribis. Taip lengva pasiklysti pasirinkimų gausoje ir pasiduoti impulsui pirkti. O noras kūdikiui suteikti viską, kas geriausia kelia klausimą – ekologiški kūdikio rūbeliai yra prabanga ar būtinybė?

Iš rankų į rankas

Ekologija – tai nebūtinai skambios eco, bio ar organic etiketės. Nuostabu, kai į tvarios mados sąvoką telpa ir dėvėtų kūdikio drabužių tendencija. Juk nebūtinai kiekvienam gimusiam kūdikiui turi būti sukurtas vis kitas naujagimio kraitelis . Šiandien tėvai noriai dalinasi išaugtais kūdikių rūbeliais. Tai tarsi gerų emocijų ir kelionės laiku ratas. Juk gera matyti pasipuošusį artimųjų kūdikį ir prisiminti, koks mažas iš tikro buvo tavo vaikas. O kai tie patys drabužiai grįžta šildyti dar vieno šeimos kūdikio, jausmas tikrai malonus.

Būna, kad kūdikio daiktai keliauja netgi iš kartos į kartą. Kūdikio kraitelis, kažkada priklausęs mamai, vėliau puošia dukrą ar anūkę. Taip ne tik prisidedama prie ekologijos, elgiamasi ekonomiškai, bet ir kuriamas nostalgijos kupinas ryšys.

Aukščiausia kokybė

Žinoma, kad drabužis nukeliautų kelią iki anūkės, būtina rinktis kokybę. Čia kompromisų nėra – natūralios kilmės, ekologiška tekstilė, visada laimės prieš sintetines medžiagas. O organiška medvilnė ar linas tikrai tarnaus ilgiau nei chemikalų ir toksiškų medžiagų paveikti audiniai. Rekomenduojama rinktis GOTS ar OEKO-TEX sertifikuotus, organiškus kūdikio dabužius, kurie užtikrina audinio kokybę ir patvarumą.

Minimalizmo banga

Kūdikio kraitelis vadovaujantis minimalizmo principais – sveikintina idėja. Kartais sunku suvokti, kad vienas kokybiškas drabužis yra geriau nei dešimt prastesnių. Deja, tačiau greitieji prekės ženklai dažniausiai pasižymi labai trumpalaike prekine išvaizda. Kaip nesmagu, kai po kelių skalbimų kūdikio rūbelis jau praradęs formą, nublukęs ir nebepatrauklus. O kur dar sugaištas laikas nuolat atnaujinant, rūšiuojant ir pertvarkant kūdikio spintą. Pasirinkus kelis, tačiau kokybiškus drabužius sutaupome daug. Vietos kūdikio spintoje daugiau, o neigiamų emocijų mažiau. Juk tikrai girdėta ne viena situacija, kad kūdikis išaugo drabužį jo nespėjus nei karto apvilkti.

Jautriai kūdikio odelei

Puiku, kad mamos vis dažniau renkasi ekologiškas skalbimo priemones, kurios nedirgina kūdikio odos. Tačiau neretai nutylima apie toksinių medžiagų žalą, kurios atkeliauja kartu su prastos kokybės drabužiais. Auginant ir apdorojant medvilnę pramoniniu būdu gali būti panaudojama net iki 8000 skirtingų rūšių chemikalų, kurių dalelės lieka ir audiniuose. Norint išvengti egzemos, alergijos ir kitų neretai pasitaikančių kūdikių odos problemų, rekomenduojama rinktis būtent ekologišką medvilnę, liną ar kanapių pluoštą. Be to, toksiškos medžiagos veikia ne tik kūdikio odelę. Šios medžiagos daro neigiamą poveikį kūdikio hormonams, kelia onkologinių ligų riziką bei išbalansuoja endokrininę sistemą. Taip silpnėja imunitetas, gali būti sutrikdomas augimas ar lytinis brendimas. Todėl šiuo atveju jau geriau rinktis mažiau, bet kokybiškiau. Pavyzdžiui, atsisakyti nebūtinų interjero detalių ar didelės žaislų gausos, tačiau tam, kas tiesiogiai liečiasi prie kūdikio odos taupyti gali būti netgi žalinga.

Už šviesų kūdikio rytojų

Ekologiški kūdikio drabužiai yra subalansuoti ne tik jautriai kūdikio odelei, bet ir šviesiai kūdikio ateičiai. Tai tarsi tėvų sprendimas investuoti į geresnį mažylio rytojų. Juk nei vienas tėtis ar mama nelinki, kad vaikui užaugus, trūktų geriamo vandens. Organinė tekstilė yra užauginama natūraliu būdu, nenaudojant sintetinių chemikalų, kurie teršia vandenį, žaloja gamtą ir augmeniją. Be to, nenaudojami ir GMO, kurie išskiria toksinus ir prisideda prie globalinio atšilimo. Taigi, kiekvieną kartą renkantis ekologišką prekę, paklauskite savęs, ar būtinybė tai ar prabanga.

Shopping Cart0

Krepšelis